Moderná fyzika - hmlová komora Lascells

20002953B

Moderná fyzika - hmlová komora Lascells. Prístroj na zviditeľnenie elektricky nabitých častíc, hmlová komora je sebestačná a termoelektricky chladená, nevyžaduje suchý ľad ani vodu; jediné potrebné nastavenie je pridanie izopropylalkoholu a pripojenie k sieťovej zásuvke. Komora obsahuje integrovaný napájací zdroj a osvetlenie komory zabezpečuje LED zdroj s vysokou intenzitou.

Moderná fyzika - Hmlová komora Lascells. Prístroj na zviditeľnenie elektricky nabitých častíc, hmlová komora je sebestačná a termoelektricky chladená, nevyžaduje suchý ľad ani vodu; jediné potrebné nastavenie je pridanie izopropylalkoholu a pripojenie k sieťovej zásuvke. Komora obsahuje integrovaný napájací zdroj a osvetlenie komory zabezpečuje LED zdroj s vysokou intenzitou. Pomocou zdroja alfa žiarenia (tóriovo-volfrámová tyč, tórium je alfa žiarič) sú stopy elektricky nabitých častíc viditeľné do 10 minút. Hmlovú komoru možné nechať v prevádzke dlhší čas pridaním väčšieho množstva alkoholu cez vrchnák komory. Rozmery: 400×250×180 mm, hmotnosť 5,3 kg.