Vlnenie - vlnová nádrž Lascells Mkiii

20002950B

Vlnenie – vlnová nádrž Lascells Mkiii. Kompaktná jednotka, ktorá umožňuje demonštráciu vlastností a charakteristík vlnenia: odraz, difrakcia, lom a interferencia. Jednotka je úplne sebestačná s odklopiteľným priesvitným krytom, ktorý zakrýva nádrž na vodu veľkosti 12cm. Nádrž je odnímateľná a má postranné fazetované okraje, ktoré prakticky eliminujú nežiaduce odrazy. Osvetlenie je zabezpečené vstavanou LED diódou s vysokou intenzitou, ktorú je možné automaticky synchronizovať s vlnami.

Kompaktná jednotka, ktorá umožňuje demonštráciu vlastností a charakteristík vlnenia: odraz, difrakcia, lom a interferencia. Jednotka je úplne sebestačná s odklopiteľným priesvitným krytom, ktorý zakrýva nádrž na vodu veľkosti 12cm. Nádrž je odnímateľná a má postranné fazetované okraje, ktoré prakticky eliminujú nežiaduce odrazy. Osvetlenie je zabezpečené vstavanou LED diódou s vysokou intenzitou, ktorú je možné automaticky synchronizovať s vlnami, aby sa dosiahol perfektný stacionárny obraz, alebo prepnúť tak, aby umožnil užívateľovi nezávislé ovládanie vlnových a stroboskopických frekvencií, čím sa vytvára dojem pohybu vĺn na obrazovke. Frekvencia v rozsahu 1Hz - 1 kHz sa môže merať pomocou senzoru frekvencie stroboskopu, umiestneného na vlnovej nádrži.Vlnová nádrž je dodávaná s tromi robustnými ponornými tvarmi, ktoré možno ľahko nastaviť tak, aby vyhovovali hĺbke používanej vody. K dispozícii je aj výber tvarov bariér a šošoviek, ktoré umožňujú demonštrovať odraz, lom, difrakciu a interferenciu spolu so zaostrovacími vlastnosťami šošoviek. Všetko príslušenstvo je možné úhľadne uložiť vo vnútri jednotky, keď sa nepoužíva. Napájanie regulované napätie 12V DC, 400mA. Frekvencia osvetlenia: 30 – 500Hz. Rozmery: 225 × 170 × 143 mm, hmotnosť 1,07kg.