Žiacka STEM súprava Phywe: Obnoviteľné zdroje 3, palivové články

20000825C

Žiacka STEM súprava Obnoviteľné zdroje 3, palivové články (Phywe), vhodná najmä pre vyučovanie prírodných vied na strednej školy.

Žiacka súprava Obnoviteľné zdroje 3, palivové články. Rozširujúca sada na vykonávanie študentských experimentov. Táto sada umožňuje vykonať 9 experimentov na nasledujúce témy:Vodíková technológia. Experimenty: Výroba vodíka a kyslíka pomocou elektrolyzéra PEM (polymérny elektrolyt); Výroba elektrickej energie pomocou PEM palivového článku; Zelený vodík: solárno-vodíkový systém; Zelený vodík: systém vietor-vodík; Charakteristická krivka elektrolyzéra PEM; Faradayova účinnosť a energetická účinnosť elektrolyzéra PEM; Prúdová charakteristika PEM palivového článku; Faradayova a energetická účinnosť palivového článku PEM; Účinnosť systému elektrolyzér-palivový článok; Prúdová charakteristika palivového článku prúdiaceho vzduchu.