Žiacka STEM súprava Phywe: Obnoviteľné zdroje 1, globálne otepľovanie a premeny energie

20000823C

1 740,00 € s DPH

Žiacka STEM súprava Obnoviteľné zdroje 1, globálne otepľovanie a premeny energie (Phywe), vhodná najmä pre vyučovanie prírodných vied na strednej školy.

Žiacka súprava Obnoviteľné zdroje 1, globálne otepľovanie a premeny energie. Kompletná sada na vykonávanie študentských experimentov. Táto sada umožňuje vykonať 17 experimentov na nasledujúce témy:Premena energie (5 experimentov), Tepelná energia zo slnečnej energie (7 experimentov), Okolité teplo (5 experimentov). Sada obsahuje aj bezdrôtový senzor teploty (-40 ... 125 °C), bezdrôtový senzory prúdu (+/- 1A) a napätia (+/- 30V). Experimenty: Premena svetla na pohyb pomocou solárneho článku; Premena mechanickej energie na elektrickú energiu; Premena tepelnej energie na elektrickú energiu; Premena tepelnej energie na pohyb; Pohyb na vodnom kolese; Tepelné vedenie; Vplyv povrchu na absorpciu slnečnej energie; Vplyv izolácie na absorpciu slnečnej energie; Využitie skleníkového efektu so solárnym kolektorom; Ohrev vody v solárnom kolektore; Zatepľovanie rodinných domov a termovízia; Tepelné žiarenie a skleníkový efekt; Výroba elektrickej energie pomocou termogenerátora (termoelektrická energia); Tepelné napätie a teplota; Peltierov efekt: chladiaci stroj; Peltierov efekt: tepelné čerpadlo; Využitie okolitého tepla pomocou Peltierovho tepelného čerpadla.