Žiacka STEM súprava Phywe: Látky okolo nás

20000822C

Žiacka STEM súprava Látky okolo nás (Phywe), vhodná najmä pre vyučovanie prírodných vied na základnej škole a v nižších ročníkoch strednej školy.

Žiacka súprava Látky okolo nás. Kompletná sada na vykonávanie študentských experimentov. Táto sada umožňuje vykonať 15 experimentov na nasledujúce témy:Vlastnosti látok a materiálov (10 experimentov), Proces separácie látok (3 experimenty), Aplikácia vlastností látok (2 experimenty). Sada obsahuje aj bezdrôtový senzor teploty (-40 ... 125 °C). Experimenty: Princíp bimetalu; Vodivé a nevodivé materiály; Magnetické a nemagnetické materiály; Rozpustnosť látok; Kyslý alebo zásaditý charakter roztokov; Vlastnosti látok - bod varu; Vlastnosti látok - stanovenie hustoty; Vlastnosti zmesí; Separácia zmesi preosiatím a filtráciou; Separácia zmesi magnetickou separáciou; Separácia zmesi - chromatografia; Porovnanie fyzikálneho procesu a chemickej reakcie; Procesy rozpúšťania v kvapalinách; Tvrdosť vody.