Mól - demonštračná súprava

20002819B

Dostupnosť: Posledné kusy skladom

Mól - demonštračná súprava. Pomocou tejto súpravy si žiaci osvoja pojmy mól a látkové množstvo. 1mól je jednotka látkového množstva, je to množstvo látky v sústave, ktoré obsahuje presne toľko elementárnych častíc, koľko je atómov uhlíka v 12 g uhlíka C(12).Súprava obsahuje štyri pevné látky, tri fľaše na kvapaliny a 10 balónikov na atmosférický vzduch. Spoločné pre všetky látky je, že všetky pozostávajú z 1 molu. Tekutiny nie sú súčasťou dodávky (mali by ste použiť kvapaliny voda, etanol a acetón z vlastných zdrojov).Súprava obsahuje 8 rôznych látok : štyri pevné látky (u hlík, hliník, meď, bizmut ), tri fľaše na kvapaliny(voda , etanol. acetón) a desať balónikov na plyn (atmosférický vzduch).