Optická lavica PASCO

Optická lavica PASCO s meradlom. Súprava obsahuje všetky komponenty potrebné na preskúmanie základných tém optiky, ako je zväčšenie obrazu, ohnisková vzdialenosť šošovky, skutočné a virtuálne obrazy, kombinácie šošoviek a oveľa viac! Jednoduchý, ale robustný systém je navrhnutý na hliníkovú meraciu tyč PASCO, vďaka čomu je meranie vzdialenosti objektu a vzdialenosti obrazu pre študentov jednoduché a priamočiare. Nabíjateľný LED svetelný zdroj poskytuje dlhú výdrž batérie a je dostatočne jasný na to, aby vytvoril jasný obraz v osvetlenej triede! Držiaky komponentov a zobrazovacia obrazovka sa pevne montujú na meraciu tyč, ale môžu sa tiež ľahko pohybovať po dĺžke meracej tyče. Vysokokvalitné šošovky sú jasne označené a pevne upevnené v držiakoch. Pomocou úchytiek možno šošovky rýchlo vymeniť. Každá šošovka je dodávaná so vstavanými dištančnými rámikmi, ktoré chránia povrch šošovky pred poškriabaním a oderom pri manipulácii. Všetky komponenty okrem meracej tyče sa zmestia do priloženého úložného boxu. Súprava ponúka all-in-one alternatívu k tradičným optickým laviciam a spĺňa všetky potreby úvodných hodín optiky. Táto súprava získala cenu BEST OF STEM pre fyziku za rok 2023 v rámci Educators Pick Awards. Vlastnosti: priemer šošovky 30 mm; ohniskové vzdialenosti objektívu +100 mm, +200 mm, -150 mm; LED svetelný zdroj s vlnovou dĺžkou 520 nm až 540 nm, napájanie USB nabíjateľná batéria lítium-polymérová 3,7 V 1000 mAH; výška optickej osi 9,5 cm; rozmery tienidla 16,5 cm x 14,0 cm; hliníková meracia tyč, rozmery 6,95 mm x 28,0 mm x 1,0 m.